MD290T200G-INT	AC Drive, Three Phase, 380 to 480V, 200kw
MOQ : 1 Number
MD290T200G-INT AC Drive, Three Phase, 380 to 480V, 200kw Specification
  • Weight
  • 110 Kilograms (kg)
  • Polycarbonate
MD290T200G-INT AC Drive, Three Phase, 380 to 480V, 200kw Trade Information
  • 24 Hours
About MD290T200G-INT AC Drive, Three Phase, 380 to 480V, 200kw
Core Functional Capabilities
  • Power Rating: Drives heavy continuous, constant-torque machinery up to 200 kW (270 HP).
  • Overload Limits: Delivers a robust 150% overload protection capacity sustained for 60 seconds.
Weight & Engineering Dimensions
Dimension [] Metric Imperial
Height 1035 mm 40.75 inches
Width 300 mm 11.81 inches
Depth (Length) 500 mm 19.69 inches