MD290T315G-INT	AC Drive, Three Phase, 380 to 480V, 315kw
MOQ : 1 Number
MD290T315G-INT AC Drive, Three Phase, 380 to 480V, 315kw Specification
  • Weight
  • 185 Kilograms (kg)
  • Polycarbonate
MD290T315G-INT AC Drive, Three Phase, 380 to 480V, 315kw Trade Information
  • 24 Hours
About MD290T315G-INT AC Drive, Three Phase, 380 to 480V, 315kw
Core Functional Capabilities
  • Power Rating: Operates heavy continuous, constant-torque machinery loads up to 315 kW (420 HP).
  • Overload Limits: Delivers a robust 150% overload protection capacity sustained for 60 seconds.
Weight & Engineering Dimensions
Dimension [1, 2, 3] Metric Imperial
Height 1405 mm 55.31 inches
Width 400 mm 15.75 inches
Depth (Length) 545 mm 21.46 inches