| Specification Metric [1, 2, 3, 4, 5] | Engineering Value |
|---|---|
| Manufacturer | Inovance Technology |
| Line Input Voltage | Three Phase, 380 V AC to 480 V AC (-15% to +10%) |
| Heavy Duty Power (HD) | 110 kW (150 HP) |
| Normal Duty Power (ND) | 132 kW (175 HP) |
| Rated Output Current | 210 A (Heavy Duty) / 253 A (Normal Duty) |
| Overload Capacity | Heavy Duty: 150% for 60s / Normal Duty: 110% for 60s |
| Output Frequency | 0 Hz to 599 Hz |
| Ingress Rating | IP20 |






Price:
Price 14200.0 INR / Number
Minimum Order Quantity : 1 Number
Color : Gray or Black
Usage & Applications : Industrial Machinerry
Product Type : VFD
Application : Industrial Machinerry
Price 326500.0 INR / Number
Minimum Order Quantity : 1 Number
Color : Gray or Black
Usage & Applications : Industrial Machinerry
Product Type : VFD
Application : Industrial Machinerry
Price 10000.0 INR / Number
Minimum Order Quantity : 1 Number
Color : Gray or Black
Usage & Applications : Industrial Machinerry
Product Type : VFD
Application : Industrial Machinerry
Price 218600.0 INR / Number
Minimum Order Quantity : 1 Number
Color : Grey And Black
Usage & Applications : Industrial Machinerry
Product Type : VFD
Application : Industrial Machinerry